10 września 2021

Accession Capital Partners wspiera Spearhead

 

Fundusz AMC Capital IV (AMC), korzystając z doradztwa Accession Capital Partners (ACP), podpisał umowę nabycia akcji spółki z branży rolno-spożywczej P&P Spearhead UK Holdings Ltd (Spearhead), której częścią jest Grupa Top Farms, od Paine Schwartz Partners. Transakcja jest uzależniona od spełnienia pewnych warunków, w tym uzyskania zgód antymonopolowych.

Przemysław Głębocki, Partner Zarządzający ACP, powiedział „Cieszymy się, że możemy być częścią nowego rozdziału w historii Spearhead. Pozycja spółki jest silna i może ona wykorzystać trendy w branży, takie jak możliwość zapewnienia wiarygodnej informacji o produkcie  żywnościowym (paszportyzacja) i zaostrzone wymagania w zakresie bezpieczeństwa produktów spożywczych. Jako spółka, której działalność opiera się na danych, a najlepsi w swojej klasie specjaliści wyznaczają standardy w branży, naprawdę wyprzedza swoich konkurentów. Spółka stanowi platformę do dalszej konsolidacji branży i jesteśmy gotowi wspierać Tomasza i jego zespół w rozwoju organicznym, a także poprzez nowe przejęcia.”

Tomasz Zdziebkowski, prezes Spearhead, powiedział: „Będąc integralną częścią lokalnych społeczności w całym regionie oraz europejskiego ekosystemu produkcji żywności, mocno wierzymy, że rolnictwo regeneracyjne w połączeniu z najnowszą technologią i najwyższymi standardami bezpieczeństwa żywności jest kluczem do osiągnięcia długofalowego sukcesu. Podzielamy ten pogląd z ACP i jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do naszych możliwości rozwoju przy ich wsparciu. Dziękujemy również zespołowi z Paine Schwartz za wsparcie w ostatnich latach.”