Top Gen
Logo

Firma TOP GEN działa na rynku hodowlanym od 2007 r. Od początku działalności zajmujemy się wdrażaniem osiągnięć światowej genetyki do polskich programów hodowlanych, poprzez sprzedaż nasienia buhajów pochodzących z najlepszych linii hodowlanych na świecie. Buhaje te są szczegółowo wyceniane na podstawie wydajności, pokroju i cech funkcjonalnych ich córek, co gwarantuje ich wysoką wartość genetyczną i hodowlaną.

TOP GEN jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę czołowych firm z branży hodowlanej: Cogent Breeding Ltd (Anglia), Evolution – dawniej Sersia France (Francja) i CRI International (USA).

TOP GEN oferuje światowej klasy genetykę dopasowaną do różnorodnych potrzeb naszych klientów. W szerokiej ofercie znajduje się nasienie buhajów ras mlecznych i mięsnych w wersji tradycyjnej, sortowanej oraz seksowanej.

Nowością  na rynku są buhaje z wyceną genomową. Genomika stanowi skuteczne oraz dające jednolite wyniki narzędzie wyceny. Stosowanie nasienia kilku najlepszych buhajów genomowych umożliwia bardzo szybki genetyczny postęp oraz poprawę rentowności stada.

Istniejemy po to, aby udzielać wsparcia hodowcom w realizacji ich planów hodowlanych poprzez dostęp do osiągnięć najnowszych technologii oraz profesjonalną obsługę na terenie całego kraju. Naszym celem jest dostarczanie produktu, który charakteryzuje się pełną równowagą pomiędzy dobrym pokrojem, a wysoką produkcją, gwarantujący długowieczne, bezproblemowe zwierzęta, przynoszące wysoki zysk hodowcom bydła.

  • Działamy kompleksowo – oferując fachowe doradztwo i szeroką gamę produktów.Organizujemy kursy inseminacyjne krów/ kóz.
  • Zajmujemy się sprzedażą sprzętu  inseminacyjnego.
  • Posiadamy komputerowe programy do kojarzeń.
  • Prowadzimy również sprzedaż jałówek cielnych i krów ras mlecznych i mięsnych oraz buhajków

 

Top Gen prezentuje najnowocześniejsze technologie w hodowli, pokazując właściwy kierunek rozwoju.

 

Strona internetowa TOP GEN – klik

Hodowla zwierząt

Produkcja zwierzęca w grupie Top Farms ukierunkowana jest na produkcję mleka. Dodatkowymi elementami działalności jest produkcja i sprzedaż jałówek cielnych, młodych byczków oraz żywca wołowego w postaci wyselekcjonowanych z hodowli zwierząt. Działalność jest prowadzona w czterech, należących do grupy firmach. Blisko 5000 krów oraz drugie tyle młodzieży jest utrzymywanych w dziewięciu fermach.

Roczna produkcja i sprzedaż mleka przekracza 42 mln litrów i od lat stabilnie przyrasta w ślad za wzrostem wydajności jednostkowej od krowy. W efekcie średnia roczna wydajność, w tym również sprzedaż mleka od krowy, wynosi ponad 9000 litrów.

Nasza hodowla opiera się o zwierzęta rasy holsztyńsko-fryzyjskiej. Osiągnęliśmy to krzyżując wypierająco rodzime bydło czołówką światową rasy HF pochodzącą z takich firm hodowlanych jak Cogent, CRI czy Sersia.

Niebagatelne znaczenie dla wzrostu wydajności ma dbałość o dobrostan. W ciągu ostatnich dziesięciu lat przeprowadziliśmy szereg inwestycji w użytkowane obiekty, co zasadniczo poprawiło warunki bytowe krów: przestrzeń, wentylacja, dostęp do paszy i wody. Równie ważnym aspektem w procesie inwestycyjnym jest zwiększenie bezpieczeństwa otoczenia ferm, w tym środowiska naturalnego.

Dlaczego Top Gen jest odpowiednim partnerem dla nowoczesnego hodowcy bydła ?

Jako nieliczni na polskim rynku hodowlanym posiadamy tak szeroką ofertę nasienia buhajów zarówno genomowych, jak i wycenionych metodą tradycyjną. Każdy hodowca znajdzie w naszym katalogu produkt dostosowany do jego wymagań i potrzeb. Asystujemy przy wyborze buhaja mając na uwadze kierunek, w którym hodowca pragnie zmierzać i cele, które chce osiągnąć. Hodowla bydła bowiem to nie tylko dzień dzisiejszy, ale perspektywa wieloletniej pracy nad doskonaleniem stada w celu realizacji programu hodowlanego.
W kooperacji z naszymi partnerami oferujemy fachowe doradztwo i dodatkowe usługi, jak wizyty patronażowe na fermach, badania i konsultacje w zakresie rozrodu, szkolenia dla inseminatorów (również przypominające), wycena genomowa krów i jałówek, pośrednictwo w zakupie i sprzedaży bydła, programy do doboru buhajów. W ciągłej sprzedaży posiadamy również sprzęt do inseminacji bydła (pistolety, rozmrażacze, kontenery itd.) oraz preparaty zootechniczne (pasta BOVI, maści do wymion).
Nasienie buhajów z naszej oferty to produkt wysokiej jakości, o wysokiej renomie w świecie, skazany na sukces również na polskim rynku. Nasi doradcy to osoby wykwalifikowane, o profesjonalnym podejściu do tematu, a ideą Top Gen jest stałe zacieśnianie związków pomiędzy naszą firmą a zadowolonym klientem.