Produkcja Roślinna

150110_PRODUKCJA_ROŚLIN

150110_PRODUKCJA_ROŚLIN

150110_PRODUKCJA_ROŚLIN

Informacje ogólne
Informacje Ogólne

Efektywna produkcja roślinna na dużym obszarze upraw stawia nas na czołowej pozycji producentów rolnych w Europie nie tylko pod względem wielkości, ale przede wszystkim jakości produkcji roślinnej.

W ramach tej działalności udało nam się rozpowszechnić dobre praktyki zrównoważonego gospodarowania, nowoczesne metody uprawy oraz naturalne sposoby konserwacji gleby.

Na naszych polach pasy Dezyderego Chłapowskiego naturalnie chronią ziemię przed erozją wietrzną. Stosujemy szeroki i bogaty płodozmian, dzięki czemu uzyskujemy zdrowe rośliny pełne wigoru, którym stwarzamy optymalne warunki rozwoju z minimalnym użyciem pestycydów.

Profesjonalne zarządzanie i organizacja sprawiły, że dzisiaj jesteśmy również liderem efektywności w produkcji zwierzęcej.  Nieustannie poprawiamy dobrostan naszych zwierząt, głównie krów mlecznych. Prowadzimy chów bezuwiązowy, z wolnym dostępem do wybiegów i światła dziennego. Spełniamy ostre kryteria ochrony środowiska wyznaczone dla rejonów Natura 2000.

Firmy z grupy Top Farms
SpółkaSpółkaSpółkaSpółkaSpółkaSpółka

Co sprawia że tak precyzyjnie wykorzystujecie synergię pomiędzy spółkami w zakresie produkcji rolnej?

Fotografia

Maciej Pietrzak

Prezes Zarządu Top Farms Wielkopolska

Dzięki temu, iż gospodarujemy na terenie całego kraju, na terenach zróżnicowanych pod względem warunków pogodowych i glebowych jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom i skalę dla naszych odbiorców. Prowadząc zintegrowaną politykę zapewniamy ciągłość produkcji surowców niezależnie od wszelkich zmiennych charakteryzujących produkcję rolną. Nowoczesne środki produkcji i szczegółowa kontrola jakości na każdym etapie produkcji pozwalają nam dostarczać oczekiwaną towary w wskazanym czasie. Zadowolenie naszych partnerów biznesowych i realizacja umów handlowych traktujemy równie poważnie jak własny rozwój czy szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Różnorodność jest naszą przewagą nie ograniczeniem. Wykorzystujemy lokalne warunki aby optymalnie produkować w tak czułym sektorze jakim jest produkcja żywności. Nie tylko duża skala ale także i specyficzność naszych produktów ukierunkowanych na najbardziej wymagających klientów jest naszym filarem funkcjonowania. Lokalnie oferujemy wiele produktów niszowych i ukierunkowanych regionalnie. Jesteśmy stale wsłuchani w potrzeby naszych odbiorców, nieustannie szkolimy nasze kadry by zawsze stanąć do nowych wyzwań.

Jako ludzie pracujący z naturą mamy pierwotną świadomość, iż jest ona łonem z którego pochodzą owoce naszej pracy. Nie dziwi więc nikogo ilość pracy włożona w zachowanie bioróżnorodności, ochronie przyrody czy najzwyklejszy szacunek oraz pokora jakie okazujemy otoczeniu. Dzięki takiemu zdrowemu podejściu możemy śmiało oferować zdrową żywność dla naszych domów.

NASZE MARKI