22 października 2021

21 października br. na naszych polach w Starym Gołębinie odbyły się pokazy Michelin, w ramach projektu Track & Tires Farming Tour by Michelin, w których udział wzięli rolnicy, przedstawiciele firmy Michelin oraz naszej firmy.

Pokazy rozpoczęły się od oficjalnego przywitania gości, a następnie przeprowadzony został test, w którym wzięła udział maszyny marki New Holland wyposażone w opony Michelin. Rezultat próby ukazał osiągi w zależności od ciśnienia powietrza w oponach, zdolności trakcyjnych na polu oraz korzyści w zakresie zmniejszenia ugniatania gleby i zużycia paliwa przy odpowiednim zastosowaniu technologii.

Oprócz pokazów uczestnicy wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez przedstawicieli Michelin, którzy przedstawili najlepsze sposoby wyboru optymalnego osprzętu, opon i ustawień do różnych zastosowań w rolnictwie.

Kolejną dawką wiedzy przygotowaną dla uczestników był wykład eksperta Fundacji Terra Nostra dotyczący biologizacji, czyli praktyk rolnictwa regeneracyjnego. Odwiedzający dowiedzieli się czym jest biologizacja, dlaczego w najbliższych latach zyska kluczowe znaczenie w rolnictwie oraz jakie korzyści z jej zastosowania czerpie rolnik.