31 maja 2022

Przewodnik po biologizacji – zrównoważony rozwój rolnictwa

 

Z radością informujemy o zakończeniu prac nad projektem „Biologizacja – klucz do zrównoważonego rolnictwa” realizowanego przez 16 miesięcy w ramach programu Erasmus+ Akcja 2. – Partnerstwa strategiczne na rzecz kształcenia i szkoleń zawodowych, Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk współfinansowanego ze środków programu Unii Europejskiej.

 

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wytężona praca dała tak satysfakcjonujące efekty, w postaci Katalogu dobrych praktyk biologizacyjnych, tworząc przy tym nową jakość partnerstwa podmiotów naukowo-badawczych: Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z przedstawicielami biznesu, czterema gospodarstwami Top Farms Group w trzech ościennych krajach, Polsce, Czechach i Słowacji.

Katalog dobrych praktyk biologizacyjnych – wersja polska
Katalog dobrych praktyk biologizacyjnych – wersja angielska
Katalog dobrych praktyk biologizacyjnych – wersja czeska
Katalog dobrych praktyk biologizacyjnych – wersja słowacka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celem projektu była wymiana doświadczeń stosowania praktyk biologizacyjnych, podnoszenie kwalifikacji z zakresu rolnictwa regeneracyjnego oraz uczenie w miejscu pracy.

7 spotkań międzynarodowych, 116 uczestników, setki przejechanych kilometrów i godzin spędzonych na pracy w grupach roboczych, wiele ciekawych dyskusji i wymienionych doświadczeń między praktykami oraz nowe spojrzenia na rolnictwo biologizacyjne przełożyły się na  perspektywy przyszłej współpracy. Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że w wyniku prac nad projektem „Biologizacja – klucz do zrównoważonego rolnictwa” powstała inicjatywa kolejnego projektu służącego propagowaniu idei Biologizacji.

Szczegóły już wkrótce!

 

———————————————————————————————————————————————————-

Katalogi, w czterech wersjach językowych, są dostępne do pobrania w formacie PDF. W celu wybrania katalogu we właściwej wersji językowej, proszę kliknąć w link z katalogiem w preferowanym języku:

katalog wersja polska

katalog wersja czeska

katalog wersja slowacka

katalog wersja angielska